لینک مستقیم<تحقیق درباره آشنايي با مولتي متر عقربه اي >

مولتی متر عقربه ای ,آشنایی با مولتی متر عقربه ای ,تحقیق درباره آشنایی با مولتی متر عقربه ای تحقیق درباره آشنايي با مولتي متر عقربه اي جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان تحقیق درباره آشنايي با مولتي متر عقربه اي . را مشاهده می نمایید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 22 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

هدف : آشنايي با مولتي متر عقربه اي ( آنالوگ ) و طريقه اندازه گيري چند كميت با آن , همچنين آشنايي با گالوانومتر و چگونگي كاربرد آن .

زمينه نظري : دستگاه اندازه گيري عقربه اي يا آنالوگ از يك قاب متحرك تشكيل شده كه در داخل يك ميدان مغناطيسي دائمي قرار گرفته و ميزان چرخش آن را عقربه نشان مي دهد . وقتي جريان معيني از قاب متحرك حركت مي كند, قاب و عقربه متصل به آن منحرف شده و عقريه مقدار جريان را نشان مي دهد . براي اندازه گيري پارامترهاي مختلف مانند شدت جريان , ولتاژ , مقاومت و ... روي صفحه را طوري درجه بندي مي كنند كه ميزان انحراف عقربه متناسب با جريان عبور كرده از قاب متحرك و در نتيجه متناسب با پرامتر مورد اندازه گيري باشد . و بتوان مقدار پارامتر مورد اندازه گيزي را مستقيما روي صفحه خواند .

مولتي متر عقربه اي ( آنالوگ ) Sanwa مدل yx360 TRE :

موتتي متر ( Multi meter ) يا آوومتر دستگاهي است كه به وسيله آن مي توان چند كميت مختلف را اندازه گيري كرد . و نام آن از حروف اول كلمات Amper , Volt , Ohm گرفته شده است . تمام مولتي مترها با جزيي اختلاف مانند يكديگر هستند . در اينجا جهت آشنايي با طرز كار و نحوه قرار دادن آن در مدارهاي الكتريكي , به شرح يكي از مدل هاي مولتي متر مي پردازيم . در روي مولتي متر قسمت هاي زير قابل مشاهده است :

1- صفحه نمايش شامل عقربه و قوس هاي مدرج

2- كليد انتخاب يا سلكتور ( دكمه انتخاب )

3- دكمه تنظيم كننده مكان عقربه

4- پيچ تنظيم عقربه

5- فيش هاي مثبت و منفي به رنگ هاي قرمز و سياه

در مولتي متر مورد نظر در صفحه , براي كميت هاي مختلف 9 رديف قوس هاي مدرج ديده مي شود كه هر رديف به درجات مختلف تقسيم شده است .

روي صفحه و در كنار سلكتور علائم V براي اختلاف پتانسيل , A براي شدت جريان , ** براي مقاومت , Ac براي جريان متناوب و Dc براي جريان مستقيم به كار رفته است . بر روي صفحه منحني شماره ( 1 ) براي اندازه گيري مقاومت به كار مي رود . منحني دوم در زير آينه براي اندازه گيري ( با سه سري ( 2 ) , ( 3 ) و ( 4 ) ) ولتاژ و شدت جريان مستقيم به كار مي رودمطالب دیگر:
📂تحقیق درباره حل مسئله و اصول برنامه نويسي📂تحقیق درباره حاكمان و خانواده در قرآن📂تحقیق درباره حافظه و تفکر📂تحقیق درباره حاشيه نشيني و تنظيم خانواده📂تحقیق درباره نحوه شكل‌گيري فرآيند فرسايش📂تحقیق درباره حجاب در ایران در دوره پهلوی دوم 📂تحقیق درباره حداقل سخت افزار لازم برای نصب هریک از سیستم عامل های Microsoft چیست📂تحقیق درباره حركات ارتعاشي و امواج📂تحقیق درباره حسابداری و حسابرسی محیط زیست📂تحقیق درباره مروري بر حسابداري منابع انساني 📂تحقیق درباره حسابرسی وجوه نقد وبانک 📂تحقیق درباره خوارج در ايران 📂تحقیق درباره گرفتگی کامل خورشید 📂تحقیق درباره زکات📂تحقیق درباره فرسايش بادي 📂تحقیق درباره خرگوشک📂پاورپوینت صوت و اکوستیک📂پاورپوینت پلکان طبقاتی📂پاورپوینت مدرسه چهارباغ اصفهان📂پاورپوینت خودباختگی فرهنگی 📂پاورپوینت سبک شیکاگو📂پاورپوینت معرفی انواع چیلر📂پاورپوینت چیلر تراکمی📂نمونه سوالات علوم تجربی کلاس پنجم ابتدایی درس اول تا سوم ابتدایی سال 96 ورد📂نمونه سوالات علوم تجربی کلاس ششم ابتدایی درس اول تاچهارم ابتدایی سال 96 ورد