لینک مستقیم<تحقیق درباره آسیب شناسی انقلاب در وصیت نامه امام>

تحقیق درباره وصیت نامه امام, وصیت نامه امام,وصیت نامه,آسیب شناسی انقلاب تحقیق درباره آسیب شناسی انقلاب در وصیت نامه امام جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان تحقیق درباره آسیب شناسی انقلاب در وصیت نامه امام. را مشاهده می نمایید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 20 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

پرسش از «آسیب شناسی انقلاب» در جامعه انقلاب شده، برای قشرها و گروههای مختلف سیاسی ـ اجتماعی، یك نواخت و هم سطح نیست. این اختلاف سطح از دو منظر قابل بررسی است.
1 ـ دشواری به كارگیری واژه «آسیب شناسی»:

پاتولوژی یا آسیب شناسی، واژه ای است كه از علوم پزشكی وارد حوزه علوم اجتماعی شده است. این اصطلاح به معنای شناخت بیماریهاست؛ بیماریهایی كه هرگاه بخشی از بدن انسان را مورد تهاجم قرار می دهند، سلامت و شادابی را از آن می گیرند و آن را رنجور می سازند. با این همه، به كارگیری این واژه در حوزه مطالعات علوم اجتماعی، دشواریهایی به همراه دارد كه ناشی از ماهیت پدیده های اجتماعی است.

2 ـ دشواری اندازه گیری:

چگونه می توان ویژگیها یا درجه سلامتی یك پدیده اجتماعی را تعیین كرد یا توضیح داد، تا در گام بعدی بتوان به آسیب شناسی آن پدیده پرداخت؟ تعیین چنین ویژگیهایی برای انقلاب اسلامی بسیار دشوار است. چه بسا آنچه را كه كسی از ویژگیهای ذاتی انقلاب می شمارد، دیگری امری عرضی بداند. یا آنچه را كه كسی از اهداف اصلی و اولی انقلاب می داند، دیگری از اهداف ثانوی آن به شمار آورد. بنابراین، افقهای معرفتی و گرایشهای عملی، معانی گوناگونی به موضوع «آسیب شناسی» می دهد. و نمی توان بر مبنای الگوهای ماركسیستی یا لیبرالیستی نگاه آسیب شناسی به انقلاب اسلامی داشت؛ چون نگاه هر یك از این دو مكتب به انقلاب متفاوت از دیگری است.

سئوال اصلی در این مقاله عبارت است از اینكه، آسیبهای فراروی انقلاب اسلامی كه مانع از حصول نهایی اهداف انقلاب و تداوم آن می شود (براساس وصیت نامه الهی ـ سیاسی) چه می باشند؟

در رابطه با سئوال اصلی این نكته قابل ذكر است كه، به جهت كاستن از اختلاف نظرها و تكیه زدن بر موضعی صریح و شفاف، اجمالاً وصیت نامه الهی سیاسی امام را آئینه تمام نمای خواسته ها و اهداف امام خمینی فرض می گیریم و براساس آن به ارایه آسیب شناسی می پردازیم. همچنین، همانگونه كه قبلاً اشاره شد، در این آسیب شناسی ما بر مبنای الگوی جامعه شناسی سیاسی دینی عمل خواهیم كرد و هیچ توجهی به الگوهای مكاتب امروز جهان ـ به خصوص ماركسیسم و لیبرالیسم كه نگاه خاصی به انقلاب دارند ـ نداریم.مطالب دیگر:
پاورپوینت آثار زیانبار پدیده گرد و غبار و راه های مقابله با پیامدهای منفی آنپاورپوینت آرایه ها و ساختارهاپاورپوینت آروماتراپی (Aromatherapy)پاورپوینت آزادی بندگی و هدف زندگیپاورپوینت آزبست قاتل خاموش مروری بر خطرات و كنترل هاپاورپوینت آزمایش های كیفی اسیدهای آمینه و پروتئین هاپاورپوینت آزمایشات ادرارپاورپوینت آزمایشهای بتنپاورپوینت آزمایشهای خاکپاورپوینت آزمون های کوتاه پاسخپاورپوینت آسم، تشنج، اختلالات قلبی، اورژانسهای دیابتپاورپوینت آسکاریس لومبریکوئیدسپاورپوینت آسیب شناسی ماهواره و اینترنتپاورپوینت آسیب های مچ پا و پاپاورپوینت آسیب های ناحیه گردنپاورپوینت آسیبهای عروقی مغزپاورپوینت آشنایى با تاریخ تمدن اسلامیپاورپوینت آشنایی با نقش های سنتیپاورپوینت آشنایی با بحرینپاورپوینت آشنایی با تایر و استفاده بهینه از آنپاورپوینت آشنایی با دامپروری ایرانپاورپوینت آشنایی با صحیفه سجادیه زبور آل محمد علیهم السلامپاورپوینت آشنایی با میکروتیکپاورپوینت آشنایی با چارچوب برنامه های حوزه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیادپاورپوینت آشنایی کامل با قطعات کامپیوتری و آزمایشگاه معماری کامپیوتر